Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Emms hobbyhjørne

Hvilket garn til å hekle teppe med bestemorruter?

Emms hobbyhjørne Har du en hobby? Har du laget noe fint? Vil du skaffe deg en hobby, vil du dele tips, eller spørre? Her er stedet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 10-07-18, 12:31   #1
him
Leser
 
him sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 17.879
Blogginnlegg: 5
him har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hvilket garn til å hekle teppe med bestemorruter?

Opprinnelig lagt inn av Pepper Lemon, her.

Æsj, problemet med finull er antakeligvis at det klør for mye til at noen vil ha det over seg i sofaen. Jeg lurer på om en blanding av bomull og ull kunne vært noe? Stivt nok til å se pent ut i sengen, og samtidig lunt? Eller bedriver jeg ønsketenkning nå?

Min erfaring med ull/bomulls-blandinger er at du får det verste fra begge verdener ... Det lille jeg har laget i blandig har sugd til seg alt av skitt og vært umulig å få skikkelig rent (må vaskes som ull). Og det er tungt som bomull, og har liten elastisitet (det siste teller en god del for slitasje). Jeg tenker at Alpakka kanskje blir det beste valget? Selv om det ikke er like slitesterkt som ull, er det varmt, lett og mer elastisk enn bomull. Det vil loe mer enn ull og slites fortere. Men du må jo like det ferdige produktet, ellers er det liten vits.

Er dette et sengeteppe (pynt) eller ett som skal være i sofaen (i bruk)? Pyntetepper er utsatt for midre slitasje

__________________
"The further a society drifts from the truth, the more it will hate those that speak it." - George Orwell
him er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 10-07-18, 12:58   #2
Pepper Lemon
Peppy!
 
Pepper Lemon sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 10.683
Blogginnlegg: 253
Pepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hvilket garn til å hekle teppe med bestemorruter?

Opprinnelig lagt inn av him, her.

Er dette et sengeteppe (pynt) eller ett som skal være i sofaen (i bruk)? Pyntetepper er utsatt for midre slitasje

Det er hensikten min å lage et sengeteppe til tenåringen. Men alt i vårt hus utsettes for bruk, på det ene eller andre viset. Så det bør vel i grunn være litt slitesterkt, i det minste.

Jeg lurer på om babyull kunne vært et kompromiss. Alpakka synes jeg fort mister fasong (det er godt mulig det er fordi jeg konsekvent har brukt alpakka til feil type oppskrift). Jeg ser at mange vogntepper blir heklet i babyull, så kanskje det er mykt nok, og samtidig ikke for stritt.

Pepper Lemon er aktiv nå   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 22:32.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no