Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Provosert ...

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 24-07-07, 14:23   #16
Lykken
Nek er allrighte dyr
 
Lykken sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: nær Oslo
Innlegg: 11.770
Lykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Provosert ...

Opprinnelig lagt inn av Cille, her.

Ja ja, det er vel bra vi er forskjellige, hvis ikke hadde det vært kjedelig.

Jeg syns det er dårlig gjort å sette barnet i en situasjon hvor vi som voksne misbruker den tilliten de har til oss. Når de rundt denne jenta skratter av hvor søt hun er som skal spise den fisken, så syns jeg det er provoserende fordi hun gjør det som vi voksne legger opp til at hun skal gjøre, og så ler vi AV henne etterpå, og ikke med henne.

Jeg tror neppe hun oppfatter seg selv som misbrukt i denne situasjonen, ei heller at man ler AV henne. Det er annerledes å le av en femåring som faktisk oppfatter forskjellen. Jeg blir egentlig litt provosert av at man skal legge så mye i noe sånt, hvor er skaden og hvor er perspektivet på hva som faktisk bør reageres på.
Men som du sier, det er godt man er forskjellige, så det blir noe å diskutere.

__________________
Det er bedre å vere lita og tøff,
enn en stor bløff! (Jeg er begge deler!)

Gutt 2002 og jente 2005
Lykken er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:57.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no