Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Piffe opp muffins?

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 17-02-20, 21:14   #1
Mex
Tidsklemma
 
Mex sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Innlegg: 8.007
Blogginnlegg: 461
Mex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Piffe opp muffins?

Opprinnelig lagt inn av Isolde, her.

Eplebiter med kanel og sukker som man putter oppi, eller finkuttet Eplebiter som legges oppi med skje.

Blåbær? Sjokoladebiter?

Eplebiter med kanel og sukker vil jo funke ja! Da blir det nesten eplekakemuffins

Ser nå at det er en pose vanlig og en med sjokolade jeg har.

__________________
Storebror des 2006
Lillebror nov 2010
"Mamma, jeg er glad i deg. Helt til månen og ut i verdensrommet"
Mex er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 18-02-20, 07:37   #2
My
Semiaktiv
 
My sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 30.576
My har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Piffe opp muffins?

Opprinnelig lagt inn av Mex, her.

Eplebiter med kanel og sukker vil jo funke ja! Da blir det nesten eplekakemuffins

Ser nå at det er en pose vanlig og en med sjokolade jeg har.

Min svigermor hacker disse og lager en marmorkake i langpanne med sjokoladeglasur når hun skal ha med kake på arrangement. Lager de to rørene hver for seg, heller den ene over den andre i forma og rører forsiktig med ei sleiv så det blir mønster. Får alltid mye skryt og spørsmål om oppskrift.

__________________
µ 05 07 07
My er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 21-02-20, 10:44   #3
Sissel
Bør lage seg en tittel selv
 
Sissel sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2008
Hvor: Sola
Innlegg: 3.546
Sissel imponerer mange og er sikkert smartSissel imponerer mange og er sikkert smartSissel imponerer mange og er sikkert smartSissel imponerer mange og er sikkert smartSissel imponerer mange og er sikkert smartSissel imponerer mange og er sikkert smartSissel imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Piffe opp muffins?

Opprinnelig lagt inn av My, her.

Min svigermor hacker disse og lager en marmorkake i langpanne med sjokoladeglasur når hun skal ha med kake på arrangement. Lager de to rørene hver for seg, heller den ene over den andre i forma og rører forsiktig med ei sleiv så det blir mønster. Får alltid mye skryt og spørsmål om oppskrift.



Ble inspirert av denne, og har laget slik kake og tatt med på jobb i dag. Ser fin ut, men har ikke smakt den ennå. Takk for tipset!

__________________
Gutt/jente 99, gutt 01
Sissel er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:26.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no