Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Interiørhjørnet

Hvor lang tid tar det å få montert et kjøkken?

Interiørhjørnet Alt som har med interiør å gjøre. Spørsmål, tips, deling av egne lure eller fine løsninger mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 11-01-21, 12:27   #11
Blå
Dårlig husmor
 
Blå sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 9.061
Blogginnlegg: 78
Blå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hvor lang tid tar det å få montert et kjøkken?

Vi brukte Ikea og var veldig fornøyde med den jobben de gjorde. Det jeg virkelig anbefaler er at vi betalte for at kjøkkenkonsulenten kom hjem til oss og målte opp og laget bilder og beregninger der med oss. Hun kunne systemene bedre og kunne foreslå løsninger. Og når noe ble feil likevel fordi kjøkkenet er gammelt og skjevt, så byttet de selvsagt gratis, fordi hun hadde tatt målene selv.

Hvis vi ikke gjorde det på den måten ville vi sikkert ha havnet minst der Polyanna var med mange turer tilbake. Nå fikk vi bare en tegning og så sa vi ja, og så kom det noen og leverte alt på stuegulvet vårt.

Vi fikk gjort alt arbeidet gjennom det firmaet de brukte og det anbefaler jeg ikke fordi de var dårlige planleggere. Flere tilfeller der elektriker kom før rørlegger eller omvendt og ikke klarte de å ha et godt system for overlevering av nøkler, så jeg måtte stadig vekk skynde meg hjem fra jobb eller gjøre avklaringer. Akkurat det hadde jo ikke vært så stort problem nå.

De som faktisk monterte kjøkkenet var superflinke.

Alt i alt tok det to uker, men da gjorde vi ingenting selv, utenom å tømme kjøkkenet og rydde på plass etterpå.

Det eneste som ikke lå inne i de to ukene var å få slipt gulvet. Det gjorde vi i ettertid.

Blå er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:52.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no