Sv: Å sy om et bunadsliv
Opprinnelig lagt inn av Malama, her.
Den passer perfekt, men ikke over puppene? Mao, den sitter fint i livet da, men skulle vært smalere lenger oppe? Da passer den jo ikke perfekt? Det er jo mulig å sy inn der, uten å sy inn i livet?
Jeg har ikke sjekka ordentlig hvordan den sitter der, med snøring og riktig (panser-)BH. Skal gjøre det i dag. Erfaringsmessig er de fleste overdeler litt lange i livet til meg som er såpass kort, men det pleier å hjelpe mye bare å løfte stroppene litt.
Takk for kyndig innspill, Charlie. Aller best hadde det sikkert vært å få den helt proft tilpasset, men jeg tror ikke det er viktig nok for meg til at jeg betaler mange tusen for det. Den passer godt nok for bruk 1-2 ganger i året. Fikk svar fra Husfliden på Hamar dagen etter Finn-kjøpet - et helt nytt liv koster 15 000. 
Fløyel: utrolig imponerende å lage sølvlenke! Jeg ville nok ikke engang ha tenkt at det var mulig. Her blir det bomullssnor.
__________________
Høstbarn 06 og 08 I’m not scared.
I’m out of here.
|