Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Baneheiasaken etter snart 20 år

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 02-06-21, 12:49   #11
Zulu
Make it count!
 
Zulu sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2010
Innlegg: 7.043
Zulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt av
Standard

Sv: Baneheiasaken etter snart 20 år

Jeg synes det er ubehagelig å lese lynsjeretorikken i denne tråden. Uten sammenligning for øvrig husker jeg den tydelige vektleggingen av rettsikkerhet og verdighet i behandlingen av ABB gjennom rettsak og soning. Uten å på noen måte undergrave fordømmelsen av handlingene han utførte. Det sa mye om hva slags samfunn vi er og ønsker å være.

Dette synes jeg er mer fraværende i omtalen av VK. Ja, han har innrømmet forferdelige overgrep. Men han har sonet i tjue år. Og muligens vil en ny rettssak vise at han har sonet delvis for en handling han ikke har begått. Om dette er tilfelle, er jo det et overgrep mot VK selv. De seksuelle overgrepene VK har innrømmet, selv om de er grusomme, hendte for over tjue år siden, da han var tenåring. Hvor lenge skal man bære et utilslørt monsterstempel?

__________________
2006 og 2009
Zulu er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 01:59.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no