Sv: Lage mat i mikro
Fikk en sånn rød stoffpose til å lage bakt potet i mikro til jul, synes den er fin. Men prikke skallet, ja. Mulig det ikke trengs, men fikk den i gave.
Vi bruker mikroen mye, nesten daglig.
Dampe grønnsaker
Varme middagsrester (lager gjerne for mye med vilje, og pakker restene i en «porsjon», så man bare kan ta boksen i mikroen og ha middag)
Koke ris (i Tupperwares EasyRice. Det tar ikke kortere tid, men er mindre å passe på og blur bra resultat hver gang)
Barnet koker seg havregrøt
Barna lager mudcake
Smelte smør til baking o.l.
Har i det siste eksperimentert med å koke risgrøt i mikro/ EasyRice, og fikk nå sist et bra resultat. Må tas ut jevnlig og røre, og stoppe å koke i tide, det går kortere tid enn på pakka, og mindre melk. I min mikro.
Og popcorn, ja. Bruker ikke det noe særlig, lengre, men mye før.
Vasking - tallerkenen tas med i oppvaskmaskinen av og til, ellers koker vi en kopp vann noen minutter så det damper ordentlig og søl løses opp, og vasker med en oppvridd klut.
|