Sv: Leveringstid pass og ID-kort?
Opprinnelig lagt inn av Bluen, her.
Jeg er veldig enig med deg. Og så er jeg lei av all latterliggjøringen av folk som har "bestilt for seint" og dermed kan "takke seg sjøl". Mange av oss har vært på utkikk etter passtime i langt over et halvt år før vi fikk napp - etterfulgt av flere måneders ventetid på selve timen. Gjennomgangstonen i vårt område var lenge "0 ledige timer det nærmeste året". Det er helt sant!
Kunne ikke vært mer enig. Jeg bestilte passtime i månedsskiftet januar/februar, rett etter at restriksjonene slapp. I løpet av den lille timen jeg knøla frem og tilbake for å finne et tidspunkt som passet (dvs. vi ikke var bortreist) så hadde alle ledige timer for april forsvunnet og første ledige time var 5. mai. Noen dager etter det var alle ledige timer før sommeren forsvunnet.
Fikk også kun bestilt en ting, og eldstemann som trenger id-kort fikk pent beskjed om å vente til "høsten". Frøkna sitt pass går ut i juni engang og vi bare håper hun får nytt før det gamle har gått ut.
Dette her kan umulig komme som en overraskelse på politiet, de bør ha kontroll på hvor mange pass som går ut når og burde ha hatt plan for oppbemanning på plass lenge før.
__________________
Å dra nytte av gode råd krever større visdom enn å gi dem. John Churton Collins
|