Sv: Har du slått på varmen hjemme?
Vi bor på Indre Østlandet og har hatt relativt fint vær denne uka, men kjølig om natten. Varmekablene står på bittelitt, ikke sånn at gulvet kjennes varmt ut, men heller ikke kaldt. På det andre badet står det en varmovn på 20 grader.
Vi forsøker å vaske klær på dagene og tidene det er ikke er så dyr strøm, samme med billadingen som foregår nettene og gjerne når det er billigst, har et system som styrer det.
Vi bruker en del strøm likevel syns jeg. Vi har kjølerom som jeg tipper trekker noe strøm, og ladingen av elbilen bruker jo også endel, men det blir istedet for drivstoff.
Jeg lurer forøvrig på dette noen skriver om å ikke ha skrudd på varmepumpa. Jeg har fått informasjon fra en i familien som monterer varmepumper at man ikke bør skru den av, men at den skal stå på med lav temp på sommeren slik at vifta går. Skrur dere andre pumpa helt av?
__________________
95, 99, 04
|