Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Hva tenker dere om å diskutere navngitte personer i forumet?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-08-07, 10:05   #11
007
© All rights reserved
 
007 sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Vest
Innlegg: 20.400
Blogginnlegg: 57
007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hva tenker dere om å diskutere navngitte personer i forumet?

Opprinnelig lagt inn av Sitron, her.

Så det er altså helt greit at yrkesutøvere kan ødelegge for andre fordi man skal være "varsom"?

Opprinnelig lagt inn av Sitron, her.

Enkelte ting ER fakta uavhengig av hva andre tror. Når mennesker velger å tilby dårlige varer, så bør de være klar til å ta konsekvensene.

Men hva hvis det er en lærer? Som en personlig ikke liker, som en synes ikke holder mål. Skal man da kunne henge vedkommende ut på nett? En vet jo lite om det er læreren som faglig ikke holder mål eller om det er eleven som ikke er motivert og åpen for ny kunnskap.

Eller hva med frisører? Eks: En ung jente kommer til frisøren med bilde av fru Beckham, ber om en slik frisyre og er kjempesur fordi resultatet ikke ble som forventet. Er det da OK at denne frisøren navngis på nett fordi hun, i følge kunden, har levert en dårlig vare?

Jeg er enig i at man skal advare andre mot useriøst helsepersonell, men er nettet den rette veien å gå? Dersom en hadde valgt media kunne en blitt tatt i ærekrenkelse, gjelder ikke dette på nettet? Blir det ikke mye subjektiv klaging av slikt og lite konkrete fakta?

Bør en ikke melde useriøst helsepersonell (som legen Sitron nevner) til politiet? Er det ikke en politisak når en lege utøver krenkende adferd ovenfor pasienter?

Opprinnelig lagt inn av Sitron, her.

Som nettbruker har jeg blitt hengt ut på andre forum flere ganger. Det bryr meg midt bak. Det hører med når man ikke er en kosemoser.

Uthengt med nick eller med fullt navn?

007 er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:10.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no