Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr

Forskjellen på eternitt og supereternitt?

Hjem og utstyr Hus, hage, utstyr, design mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 14-04-23, 13:30   #5
Luvi
En anelse distre
 
Luvi sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2009
Innlegg: 6.465
Luvi er virkelig godt liktLuvi er virkelig godt liktLuvi er virkelig godt liktLuvi er virkelig godt liktLuvi er virkelig godt liktLuvi er virkelig godt liktLuvi er virkelig godt liktLuvi er virkelig godt liktLuvi er virkelig godt liktLuvi er virkelig godt likt
Standard

Sv: Forskjellen på eternitt og supereternitt?

Opprinnelig lagt inn av Noba, her.

Ser nesten ut som at du kan finne det ut ved å måle størrelsen på platene? Sjekk helt i slutten på dette dokumentet: https://ra.brage.unit.no/ra-xmlui/bi...=1&isAllowed=y

Husk at det er strenge regler rundt arbeid med asbest og at det er viktig å ikke gjøre noe som kan frigjøre fibre.

Takk, den har jeg ikke kommet i over. Det var det litt mer konkret informasjon. Da skal jeg starte med å finne konkret byggeår på huset. Ser supereternitt ble markedsført fra 1961. Det er rundt da huset ble bygget.

Sjansen er nok stor for at det dreier seg om supereternitt da disse var farget fra fabrikk.

Det er ødeleggelse av platene som frigjør asbest, ved vasking og maling skal ikke dette være noe problem. Kan i alle tilfeller sørge for at de som utfører jobben er beskyttet med korrekt utstyr.

Luvi er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 22:23.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no