Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Den beste hjemmelagde tomatsuppen

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 07-06-23, 19:33   #1
Palmen
Trøtt
 
Palmen sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 10.566
Blogginnlegg: 178
Palmen har en fantastisk fremtidPalmen har en fantastisk fremtidPalmen har en fantastisk fremtidPalmen har en fantastisk fremtidPalmen har en fantastisk fremtidPalmen har en fantastisk fremtidPalmen har en fantastisk fremtidPalmen har en fantastisk fremtidPalmen har en fantastisk fremtidPalmen har en fantastisk fremtidPalmen har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Den beste hjemmelagde tomatsuppen

Enig, Trines er min go-to for tomatsuppe!

__________________
2006 - 2012 - 2012
Palmen er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 07-06-23, 20:13   #2
Myria
Eppur si muove.
 
Myria sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2012
Innlegg: 15.821
Myria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt av
Standard

Sv: Den beste hjemmelagde tomatsuppen

Jeg synes min er bedre. Jeg bruker omtrent de samme ingrediensene som Trine, men lager den litt annerledes. Det viktigste er at tomatene bakes i ovnen først, det gir en annen dybde på smaken, så man må bruke hele hermetiske tomater. Fisk ut tomatene (ta vare på væsken) og legg på stekebrett. Dryss litt brunt sukker på hver og bak i ovnen ved 220 grader i ca 30 minutter. Tomatene skal veldig gjerne bli litt brune/småbrente langs kantene. Mens dette baker steker du hakket løk og hvitløk. Ha i et par skjeer hvetemel og litt tomatpuré og rør godt før du har i væsken fra tomatene, kraft/buljong, salt og pepper. La småkoke til tomatene er ferdig, da har du i dem og moser alt med blender. Ha i litt fløte og varm opp før servering.

__________________
It is only with the heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye.
2008 - 2011 - 2013
Myria er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:44.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no