Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Ambulanse nektet å ta med seg voldsoffer (VG)

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 31-08-07, 13:56   #11
Harriet Vane
Epikur
 
Harriet Vane sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 26.796
Blogginnlegg: 440
Harriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Ambulanse nektet ta med seg voldsoffer (VG)

Opprinnelig lagt inn av Bundbury, her.

Jeg synes ikke en gjør nok nei. Så lenge det ikke medfører konsekvenser å ta norske barn til utlandet og lemleste dem, så synes jeg ikke en gjør nok. Jeg synes ikke en gjør nok så lenge norske småjenter utsettes for dette.

Ja, jeg mener de er Norske samme hvor Somalisk deres opprinnelse er. Jeg mener det bør være meldeplikt for overgrep og at det ikke er noe overgrep at dette inngår i normale helseundersøkelser.

Da selvsagt av alle barn, det kan nemlig avdekke andre overgrp også. Ikke bare fysiske spor med barnas adferd osv kan avsløre barn som er eksponert.

Dette er jeg helt enig i , Bundbury. Og jeg jobber en del med noe som heter Somalisk kvinneforening, og har funnet ut at man kommer svært mye lenger med dialog enn pekefinger, og du kan tro de gjør en flott holdningsskapende jobb i sitt miljø.

Jeg støtter forslaget om underlivssjekk av alle jenter jevnlig. Det ER vel allerede meldeplikt for helse- og skole/bhg-ansatte når det gjelder overgrep, om jeg ikke har misforstått ovgivingen totalt. Mange misforstår dessverre og roter det til og tar hensyn til taushetsplikt fremfor opplysningsplikt.

For å være HELT tydelig: Jeg tar 100% avstand fra omskjæring, og jobber aktivt gjennom samarbeid med ulike flerkulturelle kanaler som feks etnisk likestillingsgrupper og de ulike somaliske miljøene for å bekjempe dette.

Opprinnelig lagt inn av ElinM, her.

Siden enkelte har dratt denne diskusjonen ned til et lavmål, gidder jeg ikke å delta mer.

Det lavmålet står du for selv, ettersom du og et par til ikke er i stand til å ta prinsipiell avstand fra hverdagsrasismen.

De synes sikkert ikke at de er rasister de som henviser svarte studenter til personalinngang for rengjøringsfolk, heller. De er vel ikke snillister, da.

__________________
“Time and trouble will tame an advanced young woman, but an advanced old woman is uncontrollable by any earthly force.”
― Dorothy L. Sayers
Harriet Vane er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 04:17.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no