Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Hevdet 10-åringen tok initiativet (Adressa)

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 08-09-07, 21:20   #8
him
Leser
 
him sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 17.979
Blogginnlegg: 5
him har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hevdet 10 åringen tok initiativet.

Opprinnelig lagt inn av Mams, her.

Han mottsier seg selv en smule også.
Først så tok jenta initiativ, og deretter er det hele oppspinn fra henne siden....
Sksl man juge så bør man holde seg til historie i allefall...

Enig, dette er jo bare tull for å ro seg unna.

Opprinnelig lagt inn av Bundbury, her.

Jeg synes det er greit slik det er i USA. Sex med en under lavalderen er "statutory rape". Det er voldtekt så sant en person ikke er gammel nok til å samtykke så er intitiativ eller samtykke uvesentlig.

Nei, jeg er ikke enig med deg der. Det er stor forskjell på om en på 30 har sex med en på 10 eller om en på 17 har sex med en på 15, i begge tilfellene er det sex med en person under den seksuelle lavalder. Det siste tilfellet er ikke nødvendigvis et straffbart forhold (det kan selvfølgelig være straffbart).

__________________
"The further a society drifts from the truth, the more it will hate those that speak it." - George Orwell
him er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 22:28.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no