Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Vasker du hender hver gang du skal spise noe?

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 13-11-07, 12:34   #24
Alfa
Dukkar plutseleg opp ...
 
Alfa sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 4.374
Alfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Vasker du hender hver gang du skal spise noe?

Opprinnelig lagt inn av pippimamma, her.

Fra barnehagejobben vet jeg at det er mange barn som får mark. Det snakkes ikke gjerne om, men det er mange. Vi hører kun om de det gikk bra for.

Kva meiner du med dei det gjekk bra for? Det høyres ut som om dette er noko ein dør av. Det er ubehageleg og ekkelt, ja, men farleg er det ikkje.

Opprinnelig lagt inn av pippimamma, her.

Det er jo forskjell på barn, noen putter konstant alt de finner i munnen. En treåring kan fint lære å ikke putte sølevann og annet urent i munnen. Å si at det er mark i snøen funker bra.

Som du sjølv seier: det er forskjell på born. Min treåring smakar av og til litt sand og sølevatn. Han veit at han ikkje har lov, men han gjer det likevel. Han har også lært i barnehagen at han kan få mark i magen av å ete snø, men han synes det smakar altfor godt med snø til å slutte heilt.

Eg synest heilt ærleg ikkje at det er noko problem å ete rein, ny snø. Det gjorde eg sjølv til eg var 15 eller noko, og eg drikk endå smelta snø når eg er på toppturar på fjellet eller på hytta.

Alfa er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:36.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no