Sv: Nabo som stjeler fra oss
Opprinnelig lagt inn av Søster, her.
Det er helt vanlig og gjöres over hele landet. Hvor ville du helst ha plassert dem?
Ja, se det er et annet spørsmål.
Det er problematisk, for jeg vil jo helst ikke at mennesker som prøver å starte på nytt, skal havne i en klynge med sosialboliger sammen med andre narkomane, da det lett blir "ghetto"-tilstander og vanskeligere å komme seg ut av det.
Dette er en virkning jeg har sett på nært hold, her i nærmiljøet.
Men jeg tror det jeg mente, var at de som beviselig stjeler og oppfører seg som MorStine sier at naboene hennes gjør - de burde sonet en lengere dom, for så å få et skikkelig rehabiliteringstilbud når de kom ut.
SÅ kan man begynne med reintegrering, og da er det selvfølgelig naturlig å plassere dem i et hvilket som helst nabolag.
Man må begynne i riktig ende!
I en ideell verden, selvfølgelig.
Det fungerer ikke alltid sånn, jeg vet det.
Og en drittsekk er en drittsekk, enten han er svart eller hvit eller nykter eller narkoman, og noen er rett og slett bare notoriske og har ikke noe ønske om å forandre seg.
__________________
"Dewey var en fin fyr." (sitat: David Massey, HiO)
Enhjørning og gutta: 02.09.69, 11.01.05 og 27.08.09
|