Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Skilpaddas flisespikkeri

Vegetar

Skilpaddas flisespikkeri Ingen flis for liten - her er det fritt frem for alle pedanter!

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 11-12-07, 13:33   #5
Skilpadda
flisespikker
 
Skilpadda sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 35.830
Blogginnlegg: 676
Skilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Vegetar

Opprinnelig lagt inn av Elinblu, her.

Ifølge ordboka er adjektivet vegetariansk sidestilt med (den vanligere?) formen vegetarisk.

Jeg ville sagt at et måltid eller produkt er vegetarisk, men at man kan ha en vegetariansk livsstil, tror jeg. Men min ordbok skiller heller ikke mellom bruken av disse to.

Opprinnelig lagt inn av Elinblu, her.

Ettersom vegetar er et substantiv, må det hete vegetarmåltid i ett ord. Ordboka hevder at vegetar kan sidestilles med vegetarianer og betyr "person (el. dyr) som vesentlig lever av plantekost". Et vegetarmåltid må vel da bety "et måltid for vegetarer", mens et vegetarisk måltid består av plantekost.

Enig.

Jeg trodde ellers "vegetarianer" var noen som har tatt et bevisst valg om å ikke spise animalsk føde, og at f.eks. et planteetende dyr heller burde kalles "vegetar", men Norsk Ordbok sier omvendt ("vegetar" defineres som "person som nesten utelukkende spiser plantekost", mens "vegetarianer" enten er synonym til "vegetar" eller betyr "planteetende dyr"), så da får jeg kanskje revurdere.

__________________
Skilpadda (mars 1970) og Datteren (des. 2002)
Men are from Earth. Women are from Earth. Deal with it.
Skilpadda er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:05.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no