Sv: "Tjenestebalanserer" dere?
Opprinnelig lagt inn av Hasselnøtt, her.
Jeg ser vel for meg at de som synes det er lavmåls å tjenestebalansere allerede har en OK balanse (som de selv føler er OK) i sine vennskapsforhold. Jeg skal være dønn ærlig å innrømme at jeg hadde blitt nokså lei dersom jeg alltid og ofte stilte opp for noen som selv aldri løftet en finger for meg, selv når jeg ba om det. Da kan det være at jeg hadde begynt å si nei etterhvert. Er det bare meg her på FP som er så "lavmåls", eller er dere yt etter evne og motta etter behov-engler hele gjengen?
Når det er sagt har jeg aldri vært i en sånn situasjon.
Jeg er enig med deg jeg. Jeg er veldig flink med IT og har jobbet med det i mange år, god til å mekke bil, kan mye elektronikk og er lege.
Det vil si at til tider så har jeg virkelig fått stille opp for folk. Det som er typisk er jo det at nære venner ikke spør meg så mye, mens relativt fjerne bekjente (og jeg har en enorm bekjentskapskrets) godt kan ringe meg en lørdag morgen for å spørre om hjelp til ditt og datt. Og i perioder har det vært for mye, så jeg har sagt nei mer og mer jeg.
__________________
It takes a great deal of effort to sustain a conservative, trustworthy persona.
|