Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Hva synes du om pelsdyroppdrett?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 15-01-08, 20:53   #4
Dixie Diner
Nymotens gammeldags
 
Dixie Diner sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Stavanger
Innlegg: 43.980
Dixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hva synes du om pelsdyroppdrett?

Opprinnelig lagt inn av Sitron, her.

Ser du ikke forskjellen på at et dyr ales opp for å bruke pelsen og et dyr som brukes for å gi mat på bordet? For meg er det en vesentlig forskjell der.

Eh helt enig, virkelig. Blir oppgitt når man sidestiller kjøttspising med pelsdyroppdrett. Vi TRENGER ikke pels, ergo synes jeg det blir fullstendig uetisk (og jo, jeg mener vi trenger kjøtt og annet på dyret). Det blir jo det samme som med kosmetisk dyretesting, selv om dyrene nok lider hakket mer der.

__________________
I stepped on a cornflake, now I'm a cereal killer.
Dixie Diner er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 03:22.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no