Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Hvor skal jeg begynne? (angående middager)

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-11-06, 10:25   #8
Harriet Vane
Epikur
 
Harriet Vane sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 26.796
Blogginnlegg: 440
Harriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hvor skal jeg begynne? (angående middager)

Opprinnelig lagt inn av him, her.

Dette gjør vi. Ungene får litt mat når vi kommer hjem og så spiser vi middag etter barne-tv. Vi har bare enkel mat når vi kommer hjem; Brødskiver, yoghurt, tunfisk, ost og kjeks, frukt, lettkokt grøt (havregryn), riskaker mm. Men vi setter oss ned og spiser alle sammen.

Det er veldig lurt! Bedre å dempe det verste suget med et sunt lite mellommåltid og heller spise skikkelig middag sammen senere. Også droppe tradisjonell kveldsmat. Kari Jacquesson sa i det slanke-ungdommer-som-er-veldig-overktige-programmet at man må vekk fra den forestillingen om at middag må spises 1600 og at alt annet er feil. Hun sa at det viktigste er at man spiser sunt, og om man spiste middag klokka fem eller halv åtte ikke spilte noen rolle. Det er i følge henne ett fett når kaloriene inntas. Mange kaster i seg drittmat rett etter jobb og skole fordi de er så sulte og fastlåst i forestillingen om at det må være middag med en gang etter jobb. Det går sikkert greit, dersom man har en koneTM, men ikke ellers.

__________________
“Time and trouble will tame an advanced young woman, but an advanced old woman is uncontrollable by any earthly force.”
― Dorothy L. Sayers
Harriet Vane er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:52.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no