Sv: Pakke sendt fra USA for 12 dager siden ...
Opprinnelig lagt inn av Isolde, her.
Måtte betale toll selv om pakken var gavemerket og ikke sendt fra firma. Vet ikke om det har nok å si å klage. siden det ikke kan bevises 100% at det er fra privatperson. for det er det jo ikke.
Jeg antar det er MVA på 25% og ikke toll du har blitt fakturert for? (Det er altså ikke det samme).
Hvis papirene er riktig utfylt og gaven er fra privat avsender så skal du jo ikke bli ilagt avgifter på sendinger med verdi under 1000 kroner. Det ville jo være intressant å høre hva som skjedde hvis du klaget etter å ha betalt. (Men det er jo ikke sikkert de blir så blide dersom de vet at avsenderen representerer et firma, selv om det ikke ser slik ut på pakken.)
Jeg fikk forresten akkurat MVA-krav på en forsendelse som har verdi på 199,37. Jeg har jo lyst til å tro at de gjør det med vilje, men sannsynligivs er de bare udugelige. Jeg har imidlertid tenkt å klage og få kravet slettet før jeg henter pakken, siden jeg ikke stoler på tollere.
Ben "malicious incompetence" Murphy
|