Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Grønne fingre

[Hage] Hva slags blomstrende busk hadde vi?

Grønne fingre Alt om blomster inne og ute, frukttrær, busker, kjøkkenhage, kompost og uterom.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 21-04-11, 12:36   #1
kokosbolle
Har bakt søte kaker
 
kokosbolle sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2007
Hvor: Den fineste byen
Innlegg: 23.505
Blogginnlegg: 696
kokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

[Hage] Hva slags blomstrende busk hadde vi?

Denne er en vanskelig nøtt, siden jeg ikke har bilde av den og vi tok livet av den i fjor, så det er ikkenoe å ta bilde av nå.

Den vokste inntil skilleveggen mot naboen (men jeg er usikker på om den trengte noe å vokse mot eller ikke, jeg trooor ikke det). Grenene var gråaktige, bladene små og runde og grøgrønne glatte. Blomstene var helt nydelige cheriserosa med en spesiell karakteristisk form (minner om eksotiske blomster) og mulig det var en gul dings som hang ut inni. Den blomstret i juni. Den var lang og høy, sikkert 2 meter (eller hadde fått lov til å vokse seg diger uten beskjæring), men ikke så innmari bred.

Og så luktet den fantastisk!

Hva kan det ha vært? Jeg vil ha den igjen!

__________________
The deadline for complaints was yesterday
vinterbolle jan 2007
sommerbolle juni 2010
minibolle mai 2012
kokosbolle er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 03:54.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no