Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Tips til realister og teknologer: Alfa Rollemodellbyrå

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-05-11, 12:58   #1
Teofelia
Bedreviter
 
Teofelia sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 27.857
Blogginnlegg: 391
Teofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Tips til realister og teknologer: Alfa Rollemodellbyrå

I lys av tråden om å oppfordre jenter til å drive med realfag, vil jeg gjerne tipse om dette prosjektet: Alfa Rollemodellbyrå.

Her kan personer som jobber eller er utdannet innenfor teknologi og realfag melde seg som modeller – rollemodeller. Rollemodellene blir invitert til å snakke om det man jobber med for skoleelever eller andre grupper av barn og unge, som man ønsker å promotere teknologi og realfag overfor. Både kvinner og menn ønskes som rollemodeller, men særlig ønskes det kvinner til dette. Skolene som inviterer rollemodeller på besøk, må ikke betale noe for besøket, og rollemodellen får ikke lønn for sitt arbeid.

Det er Renate-senteret* som driver dette prosjektet.

Send en melding til kontakt@renatesenteret.no hvis du kunne tenke deg å stille som rollemodell.

For ordens skyld gjør jeg oppmerksom på at jeg ikke er involvert i dette selv.


* Kunnskapsdepartementets nasjonale ressurssenter for realfagsrekruttering

Teofelia er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:10.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no