Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Gremlis reise- og fremmedspråkforum

London i sommer - med 8-åring og 8-måndting :)

Gremlis reise- og fremmedspråkforum Forum for diskusjon av reiser, reisemål, og fremmedspråk.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 23-05-11, 12:07   #1
Høst
Ad astra
 
Høst sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 3.539
Blogginnlegg: 339
Høst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner til
Standard

London i sommer - med 8-åring og 8-måndting :)

Vi skal til London i sommer - Vesla vil da være 8, og gleder seg vilt.Junior vil være 8 måneder, og jeg satser på at han gleder seg han med...

Men - vi har vært i London flere ganger på voksentur ( ), men ikke med barn. For å være ærlig, så kommer dette til å være femte gangen jeg flyr sammen med Vesla (vi har bare vært i Oslo sammen tidligere), og første gang med Junior. Jeg har flyskrekk, og gruer meg. Hva må jeg huske på når jeg har baby med på tur? Gode tips og råd? Vesla vet at jeg er redd, men heldigvis er Høstmannen en person som elsker og fly, og vi forklarer og forteller og Vesla er ikke bekymret i det hele tatt. Så jeg satser på at Høstmannen og Vesla sammen kan underholde Junior om det blir for ille. Selv vil jeg være mer opptatt av å hindre meg selv i å klore på dørene mens jeg hyler "slipp meg ut"....

Og spennende, deilige, travle London med barn - selvsagt parkbesøk, besøk i akvariet, London Zoo (Vesla elsker dyr), og museum!!! Og Rainforest Cafe... Og så fant jeg i går at Legoland finnes også der, utenfor London riktignok, men lell...Jeg liker ikke karuseller (hvor pysete kan jeg klare å høres ut i løpet av ett innlegg, egentlig? ), men Høstmannen og Vesla liker slike og Lego, og Junior liker å se på ting. Så det burde gå bra, sant? Noe annet man bør få med seg? Vi har ikke så mange dagene.

Nå vet jeg jo at det finnes babyer i London også, men er det noe særlig jeg bør tenke på i forbindelse med at jeg har Junior med?

Og hvordan i huleste får man til å ta et godkjent passbilde av knotten??? Det må man visst ha med, men med mindre jeg bruker skrustikke, ser jeg ikke at jeg skal klare å få den ungen til å ligge i ro med hodet...?

__________________
Høst(Vesla 2002, Junior 2010, Knøttet 2015)

Though my soul may set in darkness, it will rise in perfect light; I have loved the stars too truly to be fearful of the night.

Høst er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-05-11, 12:09   #2
Blå
Dårlig husmor
 
Blå sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 9.132
Blogginnlegg: 78
Blå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: London i sommer - med 8-åring og 8-måndting :)

Jeg ville hatt med meis eller en eller annen bæremulighet. Det er kronglete med vogn på undergrunnen og greit å ha muligheten til å ta den.

Og med et barn som er glad i dyr ville jeg ha gått på Natural History Museum. Der kan dere glatt bruke en hel dag.

Blå er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-05-11, 12:15   #3
Tallulah
Glamorøs
 
Tallulah sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 60.500
Blogginnlegg: 641
Tallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: London i sommer - med 8-åring og 8-måndting :)

Jeg syns Legoland Windsorr var en vits. Det er bittelite, og svært dårlig drevet, med tanke på effektivitet osv. Det ligger virkelig i gokk, og man er stuck der til man får plass på en shuttlebus tilbake til stasjonen.
Skulle jeg bli tvunget til å reise dit igjen, ville jeg sovet over i Windsor, eventuelt leid bil.

Ellers ville jeg prøvd å finne et hotell litt unna selve sentrum, og heller i et "boligområde". Der er det stille og rolig, masse parker og lettere å slappe av. Natural History Museum og mumieavdelingen til British Museum var en hit for oss. I tillegg kjørte vi minst mulig bane, og mest mulug buss. Det tar litt lenger tid, men gir god utsikt, og er lettere med barn. Det er ikke så kult for barn å ha ansiktet i prompehøyde på stappa fulle t-baner.

__________________

Tallulah er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-05-11, 13:14   #4
Bomull
www.bomulls.no
 
Bomull sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Hvor: Cottonfields
Innlegg: 15.048
Blogginnlegg: 324
Bomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt av
Standard

Sv: London i sommer - med 8-åring og 8-måndting :)

Ang. passfoto så går du til en fotoforretning der de gjerne tar bilder - lettere det!

__________________
Dåtten 2006, Fjåtten 2008 & Lyn fra klar himmel 2018
Some people just need a high-five. In the face. With a chair.
Bomull er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-05-11, 13:26   #5
Bean
Erfaren
 
Bean sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2010
Innlegg: 1.122
Bean er populærBean er populærBean er populær
Standard

Sv: London i sommer - med 8-åring og 8-måndting :)

Opprinnelig lagt inn av Tallulah, her.

Jeg syns Legoland Windsorr var en vits. Det er bittelite, og svært dårlig drevet, med tanke på effektivitet osv. Det ligger virkelig i gokk, og man er stuck der til man får plass på en shuttlebus tilbake til stasjonen.

Vi var i Legoland utenfor Windsor for noen år siden og hadde en helt annen opplevelse enn Tallulah. Vi leide bil så vi fikk ingen erfaring med shuttlebussen. Dessuten var det ingen køer siden vi var utenfor høysesongen. De hadde omtrent de samme attraksjonene som i Billund, men dette kan man jo sjekke ut på forhånd så får man ingen overraskelser. Dessuten er Windsor en koselig by om man har tid til å stoppe.

Vi planlegger også et besøk i London neste år (i forbindelse med OL ), og jeg tror vi må sette av tid til å kjøre to-etasjes buss, se Big Ben, ta en tur i London eye (er det sånn det skrives?) samt tur på teknisk museum.

__________________
2003 & 2006
Bean er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-05-11, 13:33   #6
Charlie
Licence to thrill
 
Charlie sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2011
Hvor: sentralt Østland
Innlegg: 10.955
Charlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt av
Standard

Sv: London i sommer - med 8-åring og 8-måndting :)

Husk at i London er det egentlig ett fett hvor du bor, bare det er i nærheten av en stasjon. det blir uansett endel togkjøring. Det betyr at du kan se på mulighetene for et hotell, vandrerhjem eller B&B som ikke ligger midt i, men kanskje har mulighet for en liten hage/park utenfor el.l. det er gull verdt når man reiser med små barn.

Verdt å sjekke kan være universiteter og skoler, de leier ofte ut studentboliger rimelig om sommeren, kan også være familieleiligheter. Slike fasiliteter har ofte muligheter for å lage mat selv, vaske klær, og kanskje en lekeplass eller litt grønt rundt, og er godt forsynt med off. kommunikasjon.


Sist redigert av Charlie : 23-05-11 kl 13:39.
Charlie er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-05-11, 13:50   #7
Sonja Sockersöt
Hjuleglede
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 1.120
Sonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de fleste
Standard

Sv: London i sommer - med 8-åring og 8-måndting :)

Først av alt: Bøttevis med sympati for flyskrekken! Jeg slet med det i flere år helt til det plutselig slapp taket på en meget forsinket tur HAU-OSL hvor vi hadde verdens hyggeligste kaptein som var utrolig flink til å forklare absolutt alt som skjedde undervegs. Vi anbefale deg en tur innom flyskrekksidene til SAS, der er det mye god informasjon.

Første gang minsten var i London var han drøye året, og det gikk over all forventning. Kokte opp vann i vannkokeren før vi gikk ut, fylte opp et par flasker og hadde dem i thermoholdere slik at de holdt varmen, og hadde en porsjonsboks til MME-pulveret.

Første gang hadde vi med Stokk Xplory-vogn, og det gjorde vi ikke igjen. London er ikke designet for store vogner, og hvertfall ikke undergrunnssystemet. Senere har vi hatt Maclarenvogn, det funket bedre. Særlig der vi måtte bære vogna opp eller ned trapper til og fra undergrunnen, og det er faktisk ganske mange stasjoner som har det slik.

Legoland Windsor er gøy! Tar vel omtrent en time å komme seg dit fra sentrale London. Akvariet er en opplevelse for både store og små, London Zoo har jeg styrt unna siden jeg ikke er noe veldig fan av zooer.

Parkbesøk med innlagt piknik er helt supert! Husk nøtter til de skjønne ekornene i Hyde park. Rainforrest café er helt greit, men kanskje litt oppskrytt. Litt sånn been there, done that.

Sonja Sockersöt er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-05-11, 13:50   #8
Høst
Ad astra
 
Høst sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 3.539
Blogginnlegg: 339
Høst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: London i sommer - med 8-åring og 8-måndting :)

Hotell er booket, vi fikk anbefalt ett som ligger rett i nærheten av London Eye og som skulle være svært familievennlig.

Vi planlegger å ta meg en liten trille, ettersom Junior fremdeles sover en del om dagen (og foretrekker å sove på trilletur). Blå - mulig vi må ta med meis i tillegg, evt sjal...

Takk for tips forøvrig - er det evt noe alternativ til Legoland nærmere London? Type tivoli-lignende?

__________________
Høst(Vesla 2002, Junior 2010, Knøttet 2015)

Though my soul may set in darkness, it will rise in perfect light; I have loved the stars too truly to be fearful of the night.

Høst er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-05-11, 13:56   #9
apan
I mål
 
apan sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 27.914
Blogginnlegg: 71
apan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: London i sommer - med 8-åring og 8-måndting :)

Så artig. Jeg har også veldig lyst til å ta med familien til London. Blir spennende å høre om deres erfaringer.

Ang passfoto går du til fotobutikk ja, og de tar bilder til det er et som er bra nok. Jeg tok bilde av lillesøster 3 måneder på den måten i høst, og det gikk kjempefint.

apan er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-05-11, 14:05   #10
Sonja Sockersöt
Hjuleglede
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 1.120
Sonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de flesteSonja Sockersöt er kulere enn de fleste
Standard

Sv: London i sommer - med 8-åring og 8-måndting :)

Det hender det er tivoli i Hyde park, men jeg vet ikke om det pleier å være der om sommeren.

Sonja Sockersöt er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-05-11, 14:48   #11
Lavender
Passe aktiv
 
Lavender sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2010
Hvor: Sentralt
Innlegg: 11.283
Lavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de fleste
Standard

Sv: London i sommer - med 8-åring og 8-måndting :)

Hvis du ikke har bærertøy, kanskje noen kan låne deg en Manduca. Jeg har hatt stor glede av min på reiser. Lillesøster på to år satt ganske lenge i den på en lang reisedag i fjor sommer, og jeg bar eldstejenta på 4 år ned fra fjellet i den. Vi har to tette, så da ble det en trille og en sele på reise.

__________________
06 & 08 .
Lavender er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 03:47.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no