Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Holdbarhet på Koldtbord

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 11-09-11, 11:45   #1
Moame
Nybegynner
 
Medlem siden: Sep 2011
Innlegg: 1
Moame har et hav av muligheter foran seg
Stort smil

Holdbarhet på Koldtbord

Hei! Eg bare lurte på kor lang tid i forveien ein kan lage til koldtoborde, kva kan ein lage ein dag/ to dager i forveien? Og pålegget kortid kan det legges opp med grønnsakene?

Moame er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-09-11, 22:00   #2
Tuva Birgitte
Aktiv
 
Tuva Birgitte sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2011
Hvor: Sola - Rogaland
Innlegg: 160
Tuva Birgitte er litt kul
Standard

Sv: Holdbarhet på Koldtbord

Jeg lager salater, dressinger og renser rekene dagen før. Resten gjør jeg samme dag. Et godt tips er å få hjelp av en venn eller to, da går det veldig raskt.

Tuva Birgitte er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-09-11, 22:05   #3
Charlie
Licence to thrill
 
Charlie sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2011
Hvor: sentralt Østland
Innlegg: 10.955
Charlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt av
Standard

Sv: Holdbarhet på Koldtbord

Ville nok ikke lage noe tidligere enn dagen før, medmindre det er noe som skal fryses ( karbonader, kanskje).

Charlie er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-09-11, 22:18   #4
Malama
Bør lage seg en tittel selv
 
Malama sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2009
Hvor: Sunnmøre!
Innlegg: 30.296
Malama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt av
Standard

Sv: Holdbarhet på Koldtbord

Mamma har laget mange koldtbord i familien, og vi pleier gjøre det hele dagen før. Bortsett fra at karbonader og kylling varmes rett før servering, naturlig nok. Men alt pålegget legges på fatene med pynt (vel, ikke den varme løken da) dagen før, og oppbevares i kjøleskapet til neste morgen. Ja, for disse koldtbordene skal somregel serveres neste formiddag, type dåp/konfirmasjon/gamle folk som feirer dagen sin.

__________________
Storebror, aug -08 og Mellomsøster feb -11 og lillesøster des -15
Malama er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:28.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no