Hvordan "forsterke" nettverksignalene i huset enklest mulig?
En tydelig ulempe med å flytte til stort hus (med murkjeller og murpipe og alskens sperrer) er at ruteren som før rakk rundt hele leiligheten og hagen og garasjen med, nå ikke lenger har kraftig nok antenne/sender til å rekke rundt til husets ytterpunkter.Ikke minst er dette vanskelig siden barnestuen seffern ligger heeelt ytterst/nederst, og det er der vi hadde tenkt å plassere epleTVen og streame musikk og sånt. Der er også PS3 som vil ha systemoppdatering og slikt - i det hele tatt: man kan rett og slett ikke leve i et hus med signalløse kroker.
Hvordan får vi forsterket signalene best mulig? Vi har standardruteren til NextGenTel, og inntaket er på et kontor/gjesteværelse nokså midt i husets toppetasje (tre etasjer til sammen). Alle jeg spør stønner bare og sier at "det er himla mye styr å få til" og "det funker aldri" og "masse konflikter" og ingen klarer å gi meg konkrete råd. 
Kan en AirPort være til hjelp? Og i tilfelle hvordan? Vi er stort sett Mac-basert i heimen. Finnes det rene "antenneforsterkere" eller sånt å få tak i, som funker? Er det enkleste å rett og slett ha to inntak og to abonnement (og dobbel månedspris...)?
Konstruktive forslag belønnes med prikker og evig takknemlighet. 
__________________
I'm on a seafood diet. Everytime I see food, I eat.
|