Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Økologisk og diettmat

Hjemmelaget melkefri fløteis?

Økologisk og diettmat Forum for diskusjoner om og deling av oppskrifter på diettmat og økologisk mat.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 19-05-12, 22:16   #1
Lhi-My
Bør lage seg en tittel selv
 
Lhi-My sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2009
Innlegg: 5.159
Lhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt av
Standard

Hjemmelaget melkefri fløteis?

Vi har ei jente som ikke tåler melk og som heller ikke tåler soya annet enn i små mengder. Hun er veldig glad i is. Nå går det i saft is, sorbet og ferdigkjøpt risis. Hun liker dette også, men savner virkelig "ordentlig" is som hun kaller det.

Jeg tenkte vi kunne kjøpe en ismaskin og prøve å lage hjemmelaget fløteis. Det går sikkert an å bruke en eller annen fløteerstatning? Havrefløte kanskje? Mulig den nye Alpro Soya kan funke også, men da må vi begrense mengdene is siden hun får magevondt/kvalme av for mye soya.

Noen tips?

Lhi-My er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:26.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no