Nok hamstring nå?
Jeg er gift med en mann som liker å hamstre for vinteren. Han er veldig glad i å plukke bær, og renser gjerne et par kasser jordbær for å sikre at vi har nok syltetøy. Jeg har blitt smittet. Men i år har det av ulike grunner falt mer på meg. Det handler ikke om vond vilje, men andre ting som faktisk måtte priorites for mannen. Dermed har jeg de siste ukene
- renset og syltet to og en halv kasse jordbær
- plukket 25 kurver bringebær på gård, syltet halvparten
- plukket 10 liter rips, laget bingebær- og ripssaft av det meste, chutney av noe
- plukket en gedigen stikkelsbærbusk, og har nå mengder av gele og marmelade (nam! Med vanilje og kanelstang, noe med valnøtter)
- hentet ville bringebær og rørt syltetøy
Noen som tror at vi kommer til å klare oss en stund?
I går kveld sa jeg at det holdt for i år. Da kremtet mannen forsiktig, han hadde avtalt blåbærtur med en kompis i dag. Så nå har jeg sju-åtte liter blåbær som må renses og fryses - i kveld. Noe skal også røres. Mannen rakk akkurat å droppe bøtta før han måtte løpe for å rekke en hyttetur. Hurra. 
|