Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Husmorskole

Nok hamstring nå?

Husmorskole Det finnes et hav av gode tips til hvordan få ting til å fungere bedre. Her kan man spørre, dele og få gode råd av hverandre.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 17-08-13, 20:55   #1
Rug
Det er bare en fase
 
Rug sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 2.563
Rug er virkelig godt liktRug er virkelig godt liktRug er virkelig godt liktRug er virkelig godt liktRug er virkelig godt liktRug er virkelig godt liktRug er virkelig godt liktRug er virkelig godt liktRug er virkelig godt liktRug er virkelig godt likt
Standard

Nok hamstring nå?

Jeg er gift med en mann som liker å hamstre for vinteren. Han er veldig glad i å plukke bær, og renser gjerne et par kasser jordbær for å sikre at vi har nok syltetøy. Jeg har blitt smittet. Men i år har det av ulike grunner falt mer på meg. Det handler ikke om vond vilje, men andre ting som faktisk måtte priorites for mannen. Dermed har jeg de siste ukene

- renset og syltet to og en halv kasse jordbær
- plukket 25 kurver bringebær på gård, syltet halvparten
- plukket 10 liter rips, laget bingebær- og ripssaft av det meste, chutney av noe
- plukket en gedigen stikkelsbærbusk, og har nå mengder av gele og marmelade (nam! Med vanilje og kanelstang, noe med valnøtter)
- hentet ville bringebær og rørt syltetøy

Noen som tror at vi kommer til å klare oss en stund?

I går kveld sa jeg at det holdt for i år. Da kremtet mannen forsiktig, han hadde avtalt blåbærtur med en kompis i dag. Så nå har jeg sju-åtte liter blåbær som må renses og fryses - i kveld. Noe skal også røres. Mannen rakk akkurat å droppe bøtta før han måtte løpe for å rekke en hyttetur. Hurra.

Rug er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:11.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no