|
Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet. |
![]() |
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
![]() |
#1 |
ASD
Medlem siden: Mar 2010
Innlegg: 4.934
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() Fårikål med ny-/sommerkål?Kan fårikål lages med sommerkål? |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Gullfisk
Medlem siden: Feb 2007
Hvor: Bøgda
Innlegg: 9.510
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() Sv: Fårikål med ny-/sommerkål?Jeg vil ikke anbefale det, for på grunn av den lange koketida kjøttet har, vil kålen koke aldeles vekk i - eh, kål.
__________________
"Dewey var en fin fyr." (sitat: David Massey, HiO) Enhjørning og gutta: 02.09.69, 11.01.05 og 27.08.09
|
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Rockesøster
|
![]() Sv: Fårikål med ny-/sommerkål?Det går helt fint, men da trenger man masse kål slik at man kan fylle på litt mot slutten av koketiden siden den man startet med er bortkokt.
__________________
I'm happy, hope you're happy too |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
koko
|
![]() Sv: Fårikål med ny-/sommerkål?Jeg koker alltid kjøttet lengre enn kålen. Ser for meg at sommerkålvariant må bli himmelsk. Kanskje jeg hadde kokt kjøttet ferdig og kokt kålen uten kjøtt i krafta. Greit å ha kontroll på den skjøre sommerkålen.
__________________
Dårlige vitser har også livets rett. |
![]() |
![]() |
![]() |
|
|