Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Brødet hever ikke slik som før

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 29-06-16, 15:23   #1
kamp
ASD
 
Medlem siden: Mar 2010
Innlegg: 4.934
kamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Brødet hever ikke slik som før

Jeg har bakt veldig mye glutenfritt og får det til veldig bra


For noen Mnd siden begynte jeg å bake spelt brød og de ble store å fine. Fant en oppskrift på godt.no og endret den litt underveis til å passe mer det folk liker her i huset.
de hever veldig bra men når de skal inn i ovnen så hever de seg ikke opp, de får ikke den "crusten". På engelsk kalles The oven proof, litt usikker på norsk ord. De blir veldig flate.

Jeg har gått tilbake til orginal oppskriften, jeg har justert hevetid, prøvd mer og mindre gjær, menger og kortere hevetid men nei. De blir flate.

Kan det være luftfuktighet osv? Har aldri hatt problemet med glutenfritt.

kamp er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:17.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no