Lampe over spisestuebordet?
Jeg fikk så god hjelp med lampe over salongbordet sist, så jeg prøver igjen. I motsetning til sist har jeg ingen favoritt da.
Spisestuebordet er 190 til vanlig, og kan bli 3 meter langt. Jeg vil gjerne ha noe som faktisk gir godt lys nedover, men ikke sånn at man får skader på netthinnen om man ser opp. For øyeblikket har vi en rislampe (vår go-to-lampe hver gang vi ikke helt vet hva vi vil ha), men ønsker noe med litt mer retningsbestemt lys enn bare en litt diffus orb, liksom.
Jeg liker ikke moderne lamper noe særlig, og interiøret er seksti-søttitalls. Leiligheten er fra førtitallet, og det er 270 cm under taket med godt lys fra vinduet.
På kjøkkenet har vi Pantons flowerpot og over salongbordet i samme rom har vi Linda fra Globen Lightning.
Har du sett noe lekkert?
__________________
|