Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Noen spørsmål om kraftkoking

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 28-10-07, 20:54   #1
Polyanna
Yes, we can!!
 
Polyanna sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 52.596
Blogginnlegg: 199
Polyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Noen spørsmål om kraftkoking

Jeg har jo gjort dette før, men litt tilfeldig...

Jeg har altså kokt to batcher med andekraft av skroget av to ender. Grillet kjapt i ovnen, hadde i en gryte med gulrot, løk, laurbærblad og pepper. Skummet som en helt underveis i begge batchene.

Den ene kraften er mørk og ganske klar og står nå og putrer. Har kokt inn fra ca. 3 liter til ca. 1,5. Den andre ble annerledes - gulere og mer grumsete. Hvorfor, tro?

Spørsmål:
- Hvor mye skal jeg redusere?
- Hvor store porsjoner skal jeg fryse i? (Altså - det avhenger selvsagt hva den skal brukes til, men jeg antar at saus, supper og gryteretter er mest sannsynlig bruksområde)
- Noen ideer til hva jeg skal bruke den i, forresten? Kyllingoppskrifter?

__________________
Feilen med verden er at de dumme er så skråsikre på alt - og de kloke så fulle av tvil. Bertrand Russel
Polyanna er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:54.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no