Tilbakemelding fra Nidar angående Jule marsipan
I denne tråden ble Nidar sin "Jule marsipan" diskutert. Jeg sendte denne henvendelsen til Nidar:
Sitat:
Jeg har deltatt i en diskusjon på nettet vedrørende Nidar sin julemarsipan. Vi er flere som undrer oss på at en såpass stor og seriøs aktør som Nidar pryder produkter med skrivefeil. Det heter så vidt meg bekjent "julemarsipan" og ikke "jule marsipan". Jeg er nysgjerrig på om Nidar ikke er bevisst skrivefeilen, eller om dette er en markedsføringsstrategi. Jeg registrerer at dere har skrevet navnet riktig når jeg skulle velge produktet henvendelsen gjelder.
Svaret var ikke direkte overraskende, men da har vi iallefall fått avklart hva Nidar tenker om saken. Også har jeg fått sagt i fra at vi er flere som reagerer på det.
Sitat:
Hei og takk for henvendelsen.
Nidar setter alltid pris på å høre fra forbrukerne, både ris så vel som ros.
Du har naturligvis helt rett i det du påpeker rettskrivingsmessig. Man skriver julemarsipan i ett ord, noe du vil se at vi gjennomfører når ordet er del av en setning i et skrevet tekstfelt annet sted på pakningene.
Vi har imidlertid av designmessige årsaker valgt å dele ordet i utformingen av produktets logo.
Jeg bringer innspillet ditt videre.
Ha en fortsatt fin dag!
Vennlig hilsen
Nidar Forbrukerservice
__________________
Poden 2005 og Pjokken 2008
|