Da er turen i boks
Etter mye styr med bestilling og kav og diverse telefoner til diverse engelske hosteller, så skal vi nå på tur. Jentene og jeg.
Vi drar til London 29. april med Norwegian. 2600 kr retur for tre stk. Det er en sen avgang, men jeg satser på at det går fint. Blir nå enda senere hjem igjen, men da får vi hvertfall brukt dagen til det fulle.
Vi reiser hjem igjen 3. mai. Da blir det lite fri fra skolen for jentungen. 1. mai er jo fridag og jeg antar at mandagen blir brukt som planleggingsdag, så da er det bare tre dager hun trenger å ha fri. Vi kan ikke reise hjem hit fra Bergen den 3. siden det er noen timers kjøring og vi ikke lander før rundt 22.
Så må jeg huske å fornye pass til meg og bestille et til minsten. Hun er nå fylt to år da, så da er de vel gyldige i tre år?
Ellers så er det vel bare å sette sammen et opplegg som vi kan følge om vi vil. Greit å ha ting på plass så man slipper å bruke tid der borte til å finne ut hva man kan gjøre.
Så langt har jeg tenkt på/fått forslag om;
London Eye
Båttur på Themsen
Hamley´s
Natural History Museum
Science museum (som det står stille hva heter akkurat nå)
London Aquarium
Lekeland, på en regndag. Ikke husker jeg hva det heter og ikke hvor det er, så om noen vet hva jeg snakker om, så kom med det.
Hyde Park
Kom med flere tips om dere har!
Hvor alt er:
Natural History Museum
Cromwell Road
Tube; South Kensington
Puppet Theatre Barge
78 Middleton RdHackney
Tel: +44 (0)20 7249 6876
London Aquarium/London Eye
Westminster Brigde Road
Tube; Westminster
Legoland
Winkfield Road
Windsor
Tog: Paddington
Buss; Golden Tours/ 020 7233 7030.
London Zoo
Regent´s Park
Tube; Camden town
Hamleys
188-196 Regent Street London
Mystic Faeries
12 Flask Walk
Tube; Hampstead
Rainforest Café
Shaftesbury Avenue
Tube; Piccadilly Circus
My Old Dutch (pannekaker)
132 High Holborn
Tube; Holborn
Hackney city farm
http://www.waterscape.com/London/pla...ty_Farm/sid962
__________________
Tøs
Indigo, Indigo ta meg med, til en regnbue langt av sted, under en dyne skal det skje og plutselig er vi tre.
Sist redigert av Sitron : 10-01-07 kl 22:22.
|