Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Lære seg å leve i nuet

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 04-03-10, 21:34   #1
kiki
Bør lage seg en tittel selv
 
kiki sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 3.728
kiki er et navn som alle kjenner tilkiki er et navn som alle kjenner tilkiki er et navn som alle kjenner tilkiki er et navn som alle kjenner tilkiki er et navn som alle kjenner tilkiki er et navn som alle kjenner tilkiki er et navn som alle kjenner tilkiki er et navn som alle kjenner tilkiki er et navn som alle kjenner tilkiki er et navn som alle kjenner tilkiki er et navn som alle kjenner til
Standard

Lære seg å leve i nuet

Jeg har så lett for å se fremover hele tiden. Enten det er til ettermiddagen, til helgen, til sommeren, til tvillingene sover bedre, til ting blir lettere osv. Det er veldig typisk for meg å begynne setninger med: -Jeg gleder meg til.....osv. For eksempel: -Jeg gleder meg til tvillingene kan være våkne lengre av gangen, da blir det lettere å finne på noe sammen hele familien. Men disse tankene gjør jo at jeg går glipp av tiden her og nå.

I tillegg tenker jeg mye på ting som burde vært gjort, men som jeg ikke får tid til. Når jeg er på gulvet med tvillingene eller springer rundt med storebror tar jeg meg ofte i å tenke på alt som skulle vært gjort. Når ungene er lagte får jeg dårlig samvittighet fordi jeg ikke var helt til stede den tiden jeg hadde med dem.

Hvordan lærer en seg å leve i nuet? Å være til stede her og nå?

__________________
~Gutt okt.06~
~Tvillingjentene juli -09~
kiki er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 00:58.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no