Kaffestuggu er åpen døgnet rundt for kaffe, vin, te, øl, brus, vann eller bare skravling. Alle, både nye og gamle, er hjertelig velkomne her! Bloggen er helt åpen og kan, som alle åpne blogger, også leses av ikke-FP-medlemmer og Google.
Bloggen tilhører ikke ett bestemt medlem, men drives av moderatorteamet i fellesskap, og den åpnes hver morgen av den første i teamet som føler for det. Kaffestuggu har ofte åpent på kveldstid også, særlig i helgene.
Bloggen tilhører ikke ett bestemt medlem, men drives av moderatorteamet i fellesskap, og den åpnes hver morgen av den første i teamet som føler for det. Kaffestuggu har ofte åpent på kveldstid også, særlig i helgene.
Kommentarer totalt 17
Kommentarer
![]() |
Dag to etter ferien.
![]() |
Postet 11-08-20 kl 07:51 av Martis
![]() |
![]() |
God morgen.
Hjemmekontor i dag. BI kurs med online forelesning straks. |
Postet 11-08-20 kl 08:01 av Mex
![]() |
![]() |
Jeg er nok en gang installert på hjemmekontoret. Det var ikke helt fullt av arbeidsoppgaver i går, men det tar seg sikkert opp snart. I dag har jeg i det minste lagt opp til et par møter.
Knerten ble sendt på ferie til min far i går. Pappa har kjøpt seg båt, så han ville ta med et barnebarn på tur, og min sønn er definitivt den det er minst styr med. Så han fikk være førstemann. Knerten sukket litt over manglende nettilgang, men var enig i at det nok ble fint. I dag har jeg hyret inn min datter til å vaske vinduer. Normalt sett forlanger jeg at ungene skal bidra i husarbeidet uten å få penger for det, men jeg hater vindusvask og har funnet ut at jeg heller betaler henne for å slippe. |
Postet 11-08-20 kl 08:02 av Tjorven
![]() |
![]() |
Dag to etter ferie her også. Den ferien kunne gjerne vart lengre, men det er greit å være i gang også. Kaffe og svosj.
|
Postet 11-08-20 kl 08:10 av tink
![]() |
![]() |
På jobb med en hodepine som driver og lurer.
Er sliten. |
Postet 11-08-20 kl 08:19 av star
![]() |
![]() |
God morgen
Jeg er på kontoret. Ordentlig på kontoret. Jeg håper intenst at det dukker opp noen jeg kan spise lunsj med og så har jeg en kaffeavtale på slutten av dagen. Det var deilig å gå til jobben i nydelig vær og jeg koser meg til og med med lyden av trafikk utenfor vinduet. Radio på (noen fordeler er det jo med å ikke kunne ha kontorkameraten her) og snart kaffe. |
Postet 11-08-20 kl 08:27 av Blå
![]() |
![]() |
Dag to etter ferie her også. Fremdeles i karantene, så hjemmekontor på meg denne uken. Ble vel mye jobbing i ferien, så føler meg egentlig ikke klar for høsten
![]() |
Postet 11-08-20 kl 08:37 av løve70
![]() |
![]() |
God morgen.
Jeg nyter siste rolige dag på jobb før resten av lærerene kommer. Studenten snappet fadderukebilder fra parken i går kveld, og det jeg så var langt fra så ille som avisene vil ha det til. Jeg er ganske så nøye på smittevern og avstand, og det jeg så var helt innafor. Og heller ute i park enn inne på trange hybler! Studenten har i alle fall fått en strålende studiestart, og det er jeg SÅ letta over. Hun har hatt litt sosiale utfordringer, så dette trengte hun. |
Postet 11-08-20 kl 08:37 av 007
![]() |
![]() |
Jeg var effektiv på kontoret i går, så jeg tar en ikke fullt så effektiv hjemmekontordag i dag. Eller - effektiv er den jo, bare på andre måter. Jeg har klesvask i maskinen, pizzasnurrer i ovnen og chilier i tørkeren.
|
Postet 11-08-20 kl 09:25 av celebelen
![]() |
![]() |
Gårsdagens hjemmekontor var katastrofalt ineffektivt (og inkluderte blant annet en lur på sofaen), så i dag har jeg dratt på UB igjen. Det er jo ikke som om studentene har begynt å lese noe ennå – så langt er vi to i mitt hjørne av lesesalen.
![]() |
Postet 11-08-20 kl 09:36 av Toffskij
![]() |
![]() |
Jeg ønsker meg en it-person som kan jobben sin.
![]() |
Postet 11-08-20 kl 09:53 av Blånn
![]() |
![]() |
Jeg har fortsatt ferie. Skulle bruke dagene på festforberedelsene, men vi har avlyst den. Planlagt og gledet oss et år. Møkkakorona!
![]() ![]() |
Postet 11-08-20 kl 12:52 av Addison
![]() |
![]() |
Første jobbdag og jeg er som vanlig helt overveldet av at det er forventet at jeg skal yte også.
![]() |
Postet 11-08-20 kl 13:01 av Blondie
![]() |
![]() |
Første jobbdag her også. Fortsatt kaos med timeplaner, så det er litt vanskelig å få til effektive samarbeidsmøter, men det går seg vel til. Jeg har såpass ufullstendig timeplan selv at jeg ikke får gjort noe særlig konstruktivt selv om jeg egentlig har ledig tid akkurat nå.
![]() |
Postet 11-08-20 kl 13:07 av Stompa
![]() |
![]() |
Forstår deg godt Blondie. Her er det tredje arbeidsuke og jeg synes fremdeles at det er urimelig at jeg skal jobbe hele dagen. Sliter litt med konsentrasjonen kjenner jeg.
|
Postet 11-08-20 kl 13:28 av Blå
![]() |
![]() |
Hva slags tørker bruker du til chilien, Celebelen? Vi har plutselig veldig mange modne, så kanskje det hadde vært smart.
Hjemmekontor her også i dag, den fine lille elbilen er på service og jeg skal pløye meg gjennom noe "pensum". Blir bare fryktelig trøtt av å lese! |
Postet 11-08-20 kl 13:31 av ingling
![]() |
![]() |
Jeg har nå helt rene vinduer.
![]() ![]() |
Postet 11-08-20 kl 14:45 av Tjorven
![]() |
Nylige blogginnlegg av Kaffestuggu
- Maikaffe (02-05-25)
- Etterpåskekaffe (22-04-25)
- Påskekaffe (14-04-25)
- Jeg velger meg april(kaffe) (01-04-25)
- Marskaffe (01-03-25)