Vis enkelt innlegg
Gammel 25-02-08, 13:47   #18
noen
This is normal!
 
noen sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2007
Hvor: Utenfor Sverige
Innlegg: 10.438
Blogginnlegg: 129
noen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Spinoff: Betaler du NRK-lisensen?

Opprinnelig lagt inn av Kasia, her.

Ja, selvsagt betaler jeg lisens, og den betales med glede. NRK er i mine øyne den viktigste kulturformidleren vi har her i landet og vi hadde blitt sørgelig fattige på åndelig føde uten NRK. Jeg er mer enn gjerne med på å bidra til en statskanal som kun unntaksvis er avhengig av reklamefinansiering og som gir et svært godt og variert kulturtilbud i flere kanaler.

Og jeg tok kontakt selvså vidt jeg husker (begynner å bli en stund siden).

Opprinnelig lagt inn av Benmurphy, her.

Forøvrig ser denne idiotiske Frp-tankegangen om at man bare skal betale for ting man bruker selv, og ikke bidra til felleskapet, ut til å være et av de største, og hurtigstvoksende, problemene vi har i Norge. Selv om jeg for eksempel hverken ser på eller deltar i konkurranseidrett, betyr ikke at det hadde vært fornuftig at jeg slapp å betale den delen av stats- og kommuneskatten som blir brukt til å bygge og vedlikeholde idrettsanlegg, og selv om jeg ikke har lånt en bok på biblioteket på over 10 år syns jeg det ville være en særdeles dårlig idé å la meg beholde den delen av skatten min som i dag går til biblioteksdrift.

Akkurat!

Jeg synes 40 kr uken er lite å betale for alle NRKs TV- og radiokanaler. Det er etter min mening en enorm kvalitetsforskjell på NRK og de reklamefinansierte kanalene. Ja, det er noe sponsing av f.eks. idrettssendingene, men dette er da minimalt i forhold til reklamepausene på TV2.

noen er ikke aktiv   Svar med sitat