Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Betale barn for å gå i kirken

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-12-06, 23:48   #11
TBM
Passiv
 
Innlegg: n/a
Standard

Sv: Betale barn for å gå i kirken

Opprinnelig lagt inn av lykkeliten02, her.

Det gjør jeg ikke, for meg er det ikke et poeng å ha et likeverdig opplegg, ihvertfall ikke fordi noen synes det er kjedelig å gå på juleavslutning i kirken. Har man sterke religiøse/antireligiøse holdninger som gjør et fritak nødvendig så bør det vel være det. Jeg anser det for å være et opplegg i skolens regi og det skal være svært gode grunner for at man må ha et alternativ. Det er min mening.

Og min mening er at det er svært problematisk at mitt barn skal delta på en gudstjeneste med forkynnelse, når det er lagt inn som et nesten obligatorisk opplegg i skolens regi.

Det beste hadde vært at man sluttet å legge slike arrangementer inn i skoledagen. Mange andre vestlige land har gjort det samme. USA og Nederland er to eksempler.

  Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:09.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no