Sv: Foreldre som røyker i bilen
Jeg sluttet å røyke da jeg var 20, men husker godt at jeg røykte i bilden når lillesøsteren min satt bak. Den gang tenkte jeg ikke på det. Jeg var så godt innlullet i min egen benektelse og rettferdiggjøring. Man må jo leve på en løgn for å kunne fortsette å røyke tenker jeg.
Da jeg vokste opp var det ingen som stilte spørsmåltegn til at folk røykte inne, i bil, som gravide etc. Alkohol var det også mye større toleransegrenser til. Det er med andre ord endret seg drastisk på 30 år.
Det kan umulig være lett å være røyker i dag (og godt er nå egentlig det).
Noe av det som provosere meg er når det regner og alle røykerene trekker inn i busskuret. Jeg har flere ganger stått i øse-pøse regn og blitt gjennombløt fordi jeg ikke ønsker å puste inn 4-5 røykeres røyk. Ja, det er mitt valg å stå der å bli bløt. Men det er så mange tankeløse ting røykere gjør.
__________________
doing the dishes while doing the dishes
|