Sv: [Frp] Rett skal være rett
JEG mener at man noen ganger kan fordømme og vise intoleranse ovenfor en del holdninger. Jeg synes rett og slett ikke at det er greit at folk mener alskens. Ikke alle ting kan stå uimotsagt med et skuldertrekk om at det må være greit å være uenig og at folk tross alt må få mene det de vil. Ikke når de ytringene de kommer med gjør at barn ikke føler seg velkommen pga de er muslimer, at jødiske barn ikke tør å gå på skolen, at en del pakistanske damer mister sitt nettverk om de skiller seg, at homofile må flytte fra hjemstedet sitt fordi de ikke føler seg velkomne etc etc.
Jeg får ikke gjort så mye med det kanskje, men jeg kan reagere ovenfor de jeg synes tråkker over noen grenser. Det å stemme og delta i politiske organisasjoner er et annet virkemiddel.
En del profilerte politikere blir ansett som en representant for alt det som er godt/dårlig med partiet og blir dermed brukt som et bilde. Det være seg Jens som bilde på glatte broilere uten "ordentlig " livserfaring og oppvokst i AP-mafiaen eller Siv som bilde på de rasistiske, uutdannede FrPerne. Sak og person er ikke lik enkel å skille og det er en del av gamet. Dessverre kan man kanskje si i en del tilfeller, men det er ganske likt for mange.
|