Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Autofil

E-golf eller Leaf, eller noe annet?

Autofil Bilsnakk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 20-08-14, 12:56   #11
annemede
Ser lyst på livet
 
annemede sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 17.953
Blogginnlegg: 240
annemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: E-golf eller Leaf, eller noe annet?

Sikkerhet: 4
VW up ble testet av EuroNCAP i 2011 i bensinutgave. Den fikk fem av fem stjerner, 89 % score for beskyttelse av voksne, 80 % for barn og 46 % for fotgjengerbeskyttelse.
Bilen gir god beskyttelse ved frontkollisjon og tilstrekkelig ved sidekollisjon som simulerer påkjørsel av en annen bil. I den tøffere sidekollisjon mot stolpe er beskyttelsen av brystregionen marginal. Seter og nakkestøtte gir god beskyttelse mot whiplash.
City Emergency Brake er standard på bilen og skal forhindre eller reduserer omfanget av en kollisjon i hastigheter mellom 5-30 km/t. For dette har VW up fått en EuroNCAP advanced-utmerkelse.



Ellers så tenker jeg at det det kommer litt an på hvilke veier en kjører på.

annemede er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 09:42.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no