Sv: Syden med baby på rundt 4 uker
Vi leide feriehus i Danmark da Mini var fire uker. Det gikk helt greit, fordi det var Danmark, feriehus og ikke for varmt. Vi kjørte ned, noe jeg er utrolig glad for. Vi hadde mange stopp på veien, så alle fikk luftet seg og strukket på bena, og ferien var veldig tilpasset at vi hadde sylfersk baby. Jeg ville garantert helt sikkert ikke utsatt meg for fire timer på fly med henne, til tross for at hun var utrolig grei og enkel å ha med å gjøre de første ukene, sov og spiste jevnt, og la seg stort sett for natten samtidig med Snupp. Jeg var dessuten ferdig med renselse ganske kjapt (i løpet av et par uker, hvis jeg ikke husker helt feil). Barseltiden med henne virkelig bare var eplekaker og rosa skyer, men Syden hadde nok blitt for heftig. Ikke minst hvis det hadde blitt veldig varmt.
Mannen gjorde en del alene med Snupp den sommeren, og det tror jeg var det mest ideelle. Vi var i London hele gjengen da hun var rundt fem måneder, og det var en super tur, så jeg hadde ikke hatt noen problemer med å reise sydover i høstferien, tror jeg.
Jeg kan altså anbefale feriehus i Danmark, gjerne i nærheten av København, med så liten baby. Vi var på masse fine utflukter, og Snupp fikk strandliv i tillegg. Både Tivoli, Bakken og Dyrehaven er babyvennelig. Det samme er København sentrum.
|