Sv: Playdate
Opprinnelig lagt inn av Input, her.
Som eksempel på hva?
Jeg sa jo aller først at jeg ville blitt med. Men jeg synes ærlig talt det er litt vel hysterisk å tro at andre foreldre i bhg er ute etter å skade andres barn. Og jeg synes det i så fall er en redsel man må jobbe med og passe på at man ikke overfører til barnet sitt. Fordi det er veldig slitsomt å være en voksen som hele tiden er redd for at andre rundt en vil en vondt. (Jeg er en sånn voksen fordi jeg er oppdratt sånn.)
Jeg er overhodet ikke en sånn voksen. Jeg går ikke rundt med noen redsel for folk. Men jeg overlater heller ikke ansvaret for treåringer til totalt ukjente fordi de tilfeldigvis har barn i samme barnehage. Og spesielt ikke folk jeg hadde fått et dårlig inntrykk av. Jeg ser ikke på det å ha barn i barnehage som noe som automatisk gjør dem til trygge gode voksne jeg vil overlate barnet mitt til. Det er også veldig ulikt hvordan folk ser på passing av treåringer. Ganske mange mener for eksempel at det er helt greit å la dem være ute uten tilsyn, også i trafikk. Det har jeg nettopp fått bekreftet i en annen tråd her.
Eksempel på hva? Jo, at det var så absurd at det å sende barnet sitt hjem til fremmede skulle være noe å bekymre seg for.
|