Ulrikke Brandstorp vs. NRK
Jeg har lest om saken mellom Ulrikke Brandstorp og NRK. Jeg synes det er en veldig interessant sak.
Selvfølgelig er jeg for at Brandstorp skal få bestemme over sitt eget liv og karriere, og at hvis hun (og helsepersonell) sier at hun er klar for jobb igjen dagen etter fødsel, så er hun i sin rett til å mene det.
Samtidig skjønner jeg noe av skepsisen til NRK. Det at man føler seg "on top of the world" rett etter en fødsel er jo ikke noe nytt, men at man ofte, men slett ikke alltid, lander ganske solid en stund etterpå. Og da er det ingenting i verden man heller vil enn å være sammen med babyen sin. Så hvis det var viktig for dem å ha én programleder gjennom hele serien, så fremstod hun ikke som noe sikkert kort.
I artikkelen står det at dette er en sak NRK med stor sannsynlighet taper hvis de det blir en rettslig sak, men det har de kanskje råd til hvis de ikke taper masse omdømme på veien. Og det vet jeg ikke om de gjør i denne saken.
Sånn sett så får jeg mer vondt av Brandstorp, for jeg kan bare se for meg kommentarfeltene som flommer over av "du er en dårlig mor".
__________________
Snuppa 05, Knerten 07
|