Sv: Dødsulykker
Opprinnelig lagt inn av Sitron, her.
http://www.vg.no/nyheter/innenriks/a...p?artid=546316
Som vanlig er det unge gutter. Omtrent alltid. De dreper seg og de dreper andre fordi de ikke evner å følge reglene satt i trafikken. Jeg syns ikke lenger synd på dem. Så klart på familien som sitter igjen som følge av deres idioti, men jeg har kommet til det stadiet at tankegangen er at det er til pass for dem når de ikke evner å lære at slike ting dreper.
Så hva kan gjøres? 80 % av dødsulykker på norske veier involverer unge gutter. Bør gutter få lappen senere? Bør de få intensive kurs med veldig grafiske bilder og videoer, samt møter med trafikkofre? Eller skal man bare fortsette å stikke hodet i sanden?
99,99 % (eller noe slikt) av fosterskader som er påført fosteret (altså ikke genetisk, resultat av ulykker osv.) skyldes mødrenes misbruk av alkohol eller narkotika.
Bør alkohollavalderen for kvinner heves til etter overgangsalderen?
|