Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Dødsulykker

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 19-01-09, 00:36   #11
Carrera
Må man ha en tittel?
 
Carrera sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 9.539
Carrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt av
Standard

Sv: Dødsulykker

Opprinnelig lagt inn av Jessica, her.

En annen ting er eldre i trafikken. Jeg syns det er skremmende hvor mye som skal til før legene sier stopp. Jeg skjønner at det er vanskelig for legene, men de har et ansvar.
Eldre over f.eks. 67 år burde ha en liten "oppkjøring" hvert annet år og etterhvert kanskje hvert år der syn- og hørselstest er en del av dette.

Beklager det ble en liten avsporing.... men...........sporer på nå....

Det har de da...

Er noe usikker på alderen her, men eldre må inn og få en legeerklæring hvert år for å få fornyet førerkortet sitt. Syn, hørsel og generell helse blir da lagt til grunn.

Men når det er sagt, så er det også mange leger som ser lettvint på dette, og skriver ut erklæringen uten å undersøke så mye.

Carrera er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 03:12.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no