Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Politi med hijab?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 12-02-09, 15:31   #11
bønna
Deltidsmamma
 
bønna sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2007
Hvor: 25 min fra Oslo.
Innlegg: 1.697
Blogginnlegg: 4
bønna er populærbønna er populærbønna er populærbønna er populær
Standard

Sv: Politi med hijab?

Opprinnelig lagt inn av Skilpadda, her.

Denne tråden har jevnt over vært veldig saklig, det er jeg enig i. (Jeg tenkte "denne debatten" som litt mer enn bare akkurat her på FP. ) Men jeg synes ikke "da må vi jo tillate det hvis noen vil gå med vikinghjelm/med hakekors/naken" er et veldig godt argument, for eksempel. Jeg synes heller ikke "jeg synes det er en gammeldags og teit skikk" er et godt argument, for den del. Mens jeg helt klart ser argumentet om at politiet skal fremstå enhetlig og nøytralt.

Jeg synes det er et godt argument. Det blir diskriminering overfor andre religioner dersom man tillater bare hijab, men ikke andre religiøse hodeplagg. Det er vel derfor den formuleringen "Religiøse hodeplagg" kom.
Hva som blir formuleringen på forslaget nå er vel usikkert. Jeg er litt spent på hva som kommer som forslag nå.
Men skal man tillate noe må man tillate tilsvarende for andre religioner.
Og jeg skjønner ikke hvorfor akkurat religion skal ha en sånn særstilling at det bør tillates, mens andre personlige ting ikke, i tillegg til uniformen.
Men dette har vi jo kværna på før

bønna er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 14:01.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no