Sv: Hvorfor er det greit å henge ut enkelte grupper på FP?
Opprinnelig lagt inn av bønna, her.
Jamen, Skvetten, jeg tror virkelig at Embs mente at dette var et flott forum fordi her var trenden å ikke like Frp, dvs (nesten alle) folkene her er kloke og empatiske nok til å ta avstand fra Frp.
Og om ikke det er et eksempel på at man er nedlatende mot de som stemmer Frp, så vet ikke jeg. De som tar avstand er kloke og empatiske. De som ikke tar avstand fra Frp er ....... sett inn det som er motsatt...dumme og ueempatiske?
Det er jo noe av det som Esme sier også, Frp-velgere er enten dumme eller egoister.
Det har vel vært mange andre før dem, mener jeg å huske.
Jeg synes det er greiere om du forholder deg til det jeg skriver, heller enn å prøve å finne ut hva jeg "virkelig mente". Her er det jeg har skrevet:
Opprinnelig lagt inn av Embs, her.
Og bare så det er sagt: Jeg har sikkert skrevet i en eller annen tråd at jeg har fordommer mot de som stemmer FrP, og det kan godt hende jeg har sagt at jeg ser på de som egoistisk og lite empatisk. Ut fra partiprogrammet til FrP, uttalelser fra ledelsen og FrPs standpunkt i diverse saker mener jeg å ha belegg for meningene mine også.
Grunnen til at jeg liker FP er (bl.a.) fordi jeg synes det er mange kloke, empatiske mennesker her, ikke "at dette var et flott forum fordi her var trenden å ikke like Frp". Det er to veldig forskjellige ting.
__________________
There is a crack in everything. That's how the light gets in. (Leonard Cohen, 1992)
|