Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Skolevesker til 11000

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-02-13, 22:55   #1
Cuyahoga
etterpåklokest
 
Cuyahoga sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2010
Innlegg: 7.880
Blogginnlegg: 179
Cuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt av
Standard

Sv: Skolevesker til 11000

Opprinnelig lagt inn av apan, her.


Og jeg er ikke enig med deg i at det var like utbredt med omfattende dyrt utstyr før som nå; det flyter av dyre jakker, vesker, klær og elektronikk i veldig mange miljøer. Da jeg studerte og gikk på skole, var det mange som ikke jobbet og de som jobbet hadde det som en bijobb. Nå er det faktisk veldig mange som har studier og skolegang som bigeskjeft, alt for å finansiere forbruk. Jeg liker det ikke.

Jeg er i alle fall overbevist, uten at jeg kan dokumentere det om at forbruksmønstret blant studenter generelt er noe helt høyere enn for noen tiår siden. Det er flere reiser, det er flere cafebesøk, flere middager ute, mer fancy elektronikk, det er dyrere klær, sminke og frisørbesøk, dyrt sportsutstyr, treningsstudio etc etc. Selvfølgelig ikke alle, og selvfølgelig gjelder ikke alt alle, men jevnt over påstår jeg forbruket har økt ganske heftig. Jeg har inntrykk av at dette i stor grad finaniseres av mye jobbing, gjerne ikke-studierelatert jobbing, og at en del av disse studentene kunne med fordel tilbrakt litt mer tid på lesesalen enn bak bardisken eller i kassa på Ark. :knirk:

Litt på sidelinjen kanskje, men dette kommer jo av noe. Velstandsøkningen blant folk flest har jo vært heftig siden f.eks slutten av søttitallet, og det gjenspeiler seg jo naturlig nok hos ungdommene også. De påvirkes jo av omgivelsene.

Cuyahoga er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 26-02-13, 22:59   #2
apan
I mål
 
apan sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 27.923
Blogginnlegg: 71
apan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Skolevesker til 11000

Opprinnelig lagt inn av Cuyahoga, her.

Jeg er i alle fall overbevist, uten at jeg kan dokumentere det om at forbruksmønstret blant studenter generelt er noe helt høyere enn for noen tiår siden.

Og det er jo ikke rart hvis man er vant til det fra før. Har man hatt en jakke til 7000 fra man var 16 år og skal opprettholde samme standard som student, flyr pengene fort altså. Da jeg studerte hadde jeg ca 6000 kroner i måneden. Det var ikke rom for mye råflotthet innenfor den rammen, men jeg synes pengene rakk utrolig langt egentlig (i etterkant lurer jeg på hvordan jeg klarte å ha råd til så utrolig mye øl. Kan ikke ha kjøpt mye annet).

apan er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:10.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no