Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Munch-museum - hvor, hva, hvorfor?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 22-03-13, 23:29   #17
Lisa
anglofil
 
Lisa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 6.589
Lisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Munch-museum - hvor, hva, hvorfor?

Opprinnelig lagt inn av shute, her.

Nytt Munch-museum på sirkustomta på Tøyen, med parkstrekk bort mot t-banen, opprusting av de pinlig nedsarva museene i botanisk hage, Tøyenbadet rett ved siden av og et brunt attraksjonsskilt der det står Grünerløkka, så har man da kulturstrekk godt som noe.

Helt enig.

Forøvrig ler jeg ut høyt (bokstavlig talt) av dette "reise helt opp til Tøyen". Altså, hvor langt er det fra Tøyen og ned til Bjørvika i luftlinje? Jeg stod oppe ved Trafo bygget i går og lo litt for meg selv av denne debatten. Tøyen og Bjørvika ville jo nærmest være samme område i andre byer, der er så idiotisk og fordummende å snakke som om det er to heeeelt forskjellige steder i byen. Man kan fint gå opp til museet der det ligger i dag fra Oslo S på ca 20 minutter. Med enda mer gentrifisering av Tøyengata og det område blir det om noen år en finfin spasertur opp til nytt museum fra Bjørvika.

__________________
"Try Again, Fail Again, Fail Better" (Samuel Beckett)
Lisa er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:47.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no